top of page

Hitta hit!

Botildenborg
Västra Skrävlinge kyrkoväg 12
212 37 Malmö

Medarbetare

Lena Friblick

Lena Friblick

Grundare och verksamhetsledare för Xenofilia och Stiftelsen Botildenborg
lena.friblick@botildenborg.se
0709 – 85 06 65

Anton_edited.jpg

Anton Castenberg

Odlingsledare (föräldraledig)
anton.castenberg@botildenborg.se
 

ala_edited.jpg

Ala Mirza

Växtplats Ukraina

Ala.mirza@botildenborg.se
 

medarbetare_botildenborg.jpg

Cecilia Ward

Projektledare Odla Tillsammans
cecilia.ward@botildenborg.se

 

P1055407-529x705.jpg

Malin Lang

P1055433-529x705.jpg

Jamal Morad

Samordnare Växtplats Botildenborg
jamal.morad@botildenborg.se

073-5038086

IMG_8168.heic

Lollo Krüger

3_edited_edited.jpg

Cornelia Altgård

Odlingsledare sociala trädgården
cornelia.altgard@botildenborg.se

 

P1100803.JPG

Olha Lundgren

Samordnare Växtplats Ukraina
olha.lundgren@botildenborg.se

lotta_sundelin.JPG

Lotta Sundelin

Ansvarig ekonomi och projektredovisning
lotta.sundelin@botildenborg.se
0763 – 04 30 92

P1111082.JPG

Tobias Andersson

Alexandra.jpg

Alexandra Klang

Samordnare Växtplats Ukraina

alexandra.klang@botildenborg.se

bottom of page